Przejdź do treści

Szansa na lepsze jutro: integracja społeczno-zawodowa obywateli państw trzecich na obszarze woj. dolnośląskiego

logaUE


Projekt:
„Szansa na lepsze jutro: integracja społeczno-zawodowa obywateli państw trzecich na obszarze woj. dolnośląskiego”

Nr: FEDS.07.06-IP.02-0036/24

Projekt nr FEDS.07.06-IP.02-0036/24, pn. „Szansa na lepsze jutro: integracja społeczno-zawodowa obywateli państw trzecich na obszarze woj. dolnośląskiego”realizowany w ramach Priorytetu nr.7 „Fundusze Europejskie na rzecz rynku pracy i włączenia społecznego na Dolnym Śląsku”, Działania nr. 7.6 „Integracja migrantów”, udzielane w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska, Regionalny Program „Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027” realizowany jest przez „CENTRUM WSPIERANIA BIZNESU EUROPEA” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ; 50-203 Wrocław; ul. Dmowskiego 17F/7; w partnerstwie z:

STOWARZYSZENIE „CENTRUM WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”; 50-016 Wrocław; ul. Piłsudskiego 95.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska

Termin realizacji: 01.10.2024 r. – 30.09.2026 r.
Całkowita wartość projektu: 866 865,00 zł
Kwota dofinansowania: 823 455,00 zł

Cel projektu:

Celem głównym projektu jest integracja społeczna i zawodowa obywateli państw trzecich (OPT) w tym cudzoziemców objętych ochroną międzynarodową – 30 osób (16 kobiet, 14 mężczyzn) zamieszkujących woj. dolnośląskie (w rozumieniu KC), z pierwszeństwem udziału osób przebywających w Polsce w związku z agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, poprzez realizację usług pozwalających OPT na pełniejsze funkcjonowanie w polskim społeczeństwie, w tym:

* integrację społeczną polegającą na:

– zapewnieniu doradztwa i pomocy w kwestiach przysługujących praw pracowniczych,

– udzielanie informacji o prawach i uprawnieniach w systemie edukacji, służbie zdrowia i innych instytucjach publicznych;

* integrację zawodową polegającą na:

– poradnictwie/doradztwie zawodowym przy wsparciu tłumaczy,

– pośrednictwie pracy łączącym OPT oraz pracodawców przy wsparciu tłumaczy,

– realizacji kursów i szkoleń umożliwiających podnoszenie kwalifikacji i kompetencji zawodowych lub umiejętności pożądanych na rynku pracy w celu podejmowania pracy lepiej płatnej, stabilnej, o wyższej jakości przy wsparciu tłumaczy,

– prowadzeniu przy wsparciu tłumaczy staży zawodowych dla OPT, szczególnie dla uchodźców, aby mogli się oni zapoznać z polskim rynkiem pracy i jego specyfiką, a także nabyć doświadczenia potrzebne w staraniu się o pracę,

na obszarze woj. dolnośląskiego w okresie 01.10.2024 – 30.09.2026.

Uczestnicy:

Grupa docelowa to 30 (16 kobiet, 14 mężczyzn) obywateli państw trzecich (OPT) – osób, które nie są obywatelami państwa członkowskiego UE, w tym bezpaństwowcy w rozumieniu Konwencji o statusie bezpaństwowców z dnia 28.08.54 r. i osób bez ustalonego obywatelstwa – w tym cudzoziemcy objęci ochroną międzynarodową, zamieszkujący obszar woj. dolnośląskiego (WD) (w rozumieniu KC) z pierwszeństwem udziału osób przebywających w Polsce w związku z agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Oferowane wsparcie:

1. Indywidualizacja wsparcia – celem zadania jest przygotowanie Indywidualnych Planów Działania (IPD), które będą służyły rozwojowi i nabyciu kompetencji przez Uczestników Projektu, przy uwzględnieniu ich indywidualnych potrzeb i możliwości, a także potrzeb regionalnego rynku pracy.

2. Pośrednictwo pracy – mające na celu wsparcie w płynnym przejściu od udziału w projekcie do działania i stopniowego zintegrowania z rynkiem pracy, jak też zapobieganie powrotowi do bezrobocia.

3. Organizacja warsztatów społecznych – mających na celu nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznej integracji społecznej OPT, zapoznanie OPT z przysługującymi im prawami, zapoznanie z lokalnymi realiami.

4. Przeprowadzenie szkoleń i kursów zawodowych – celem jest udzielenie uczestnikom projektu wsparcia niezbędnego do poprawy sytuacji na rynku pracy lub uzyskania zatrudnienia. Kursy/szkolenia umożliwią podniesienie kwalifikacji i kompetencji zawodowych lub umiejętności pożądanych na rynku pracy w celu umożliwienia podjęcia pracy lepiej płatnej, stabilnej, o wyższej jakości.

5. Organizacja staży – zadanie ma na celu umożliwienie nabycia lub uzupełnienia doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności do wykonywania danego zawodu na lokalnym rynku pracy.

6. Wsparcie Asystenta Adaptacyjnego – pomoc w wejściu na rynek pracy i zmotywowanie do działania, wyjaśnienie polskich zasad i realiów dot. rynku pracy.

Więcej informacji:

Informację można uzyskać również w biurze projektu przy ul. Dmowskiego 17F/7, 50-203 Wrocław, województwo dolnośląskie,

tel. +71 799 99 73

Strona internetowa Partnera projektu: www.cwp.wroclaw.pl

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY

Pliki do pobrania:

  • Regulamin rekrutacji

Przejdź do treści